Une jetoj ne shekullin e njezete nga Richard Brautigan


Une jetoj ne shekullin e njezete

Dhe ti je e shtrire ketu krahe meje
Ti ishe e palumtur kur re te flije
Dhe une nuk mund te beja asgje per kete
U ndjeva i pashprese
Fytyra jote eshte aq e bukur saqe une nuk mund te rreshte se pershkruari ate
Dhe une nuk mund te bej asgje per te te bere te lumtur teksa ti fle

Une jetoj ne shekullin e njezete, Richard Brautigan

Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Piktura, Shpetimtari, 1932, Pablo Picasso

Comments

Popular Posts