Nese po kerkon nje thesar Kerkoje tek fundi i shpirtit Te atyre qe mund te flasin me heshtje - Nga Alda Merini

Nese po kerkon nje thesar

Duhet ta kerkosh tek vendet me pak te dukshme
Mos e kerko tek fjalet e njerezve
Sepse do te gjesh eren
Kerkoje tek fundi i shpirtit
Te atyre qe mund te flasin me heshtje

Nga Alda Merini
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Imazhi nga @olivertakac

Comments

Popular Posts