Perkedhelme me dashuri Por si dielli - Nga Alda Merini

Perkedhelme me dashuri

Por si dielli
Duke prekur embel ballin e henes
Mos eja te me ngacmosh edhe mua
Me ate kerkimin qesharak
Per hyjnoren
Zoti do te vije ne agim
Nese une do te jem ne krahet e tu
Nga Alda Merini
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts