Ishte vec nje enderr - Jimi Hendrix

Ishte vec nje enderr

Do doja t’ia thoja dikujt
Qielli kish me mijera yje
Ndersa dielli puthte malet blu
Dhe njembedhjete hena luanin ne ylbere
Lart ishim ti dhe une, rrethuar
Me trendafile te arte e mure kadife

Jimi Hendrix - Fragmente nga kenga ‘Nje deshire shiu’, nga libri ‘Nje antologji e Rock’N’Roll, Shqiperi 1995-2005, Genci Mucollari, Ombra GVG, 2006.

#art #music #rocknroll #catstevens #photography #gencimuçollari #enkeledasuti 

Comments

Popular Posts