Fragment nga poezia ‘Mbledh lule’, Moikom Zeqo

Statujat vuajne nga tundimi

qe qene njerez

dikur. Statujat perkulen

si druret para ujerave

dhe ererave ndjellese

Rembo

Rembo

eshte cmenduri te vdesesh!

Fragment nga poezia ‘Mbledh lule’, Moikom Zeqo, Libri me poezi ‘Golgote fluturash’, 2019, WestPrint. Skulptura, Antonio Canova. #art #sculpture #antoniocanova #canovasculpture #poetry #moikomzeqo #enkeledasuti

Comments

Popular Posts