Oh, dashuria ime nga Nizar Qabbani

Oh, dashuria ime

Nese ti do te ishe ne nivelin e cmendurise sime
Do t’i flakje bizhuterite e tua
Do t’i shisje te gjithe byzylyket e tu
Dhe do te flije tek syte e mi
Oh, dashuria ime nga Nizar Qabbani
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Skulptura, Dora e djallit, 1903, Auguste Rodin

Comments

Popular Posts