Ti mendon se une do te jem qielli i erret qe ti te jesh ylli? Une do te te perpije te gjithin - Nga Warsan Shire

Une nuk jam e trishtuar

Por djemte qe po kerkojne vajza te trishtuara me gjejne gjithmone
Tani nuk jam me nje vajze
Dhe nuk jam me e trishtuar
Ti do qe une te jem nje pike tragjike
Qe ti te dukesh i ndricuar
Qe njerezit te thone
‘Uau, a nuk eshte ai tmerrsisht i guximshem
Qe dashuron nje vajze e cila eshte dukshem kaq e trishtuar?
Ti mendon se une do te jem qielli i erret qe ti te jesh ylli?
Une do te te perpije te gjithin
Nga Warsan Shire

Comments

Popular Posts