Une e di qe ka mbaruar, The Smiths

Oh Nene, ndjej dheun qe po bie mbi koken time

Teksa ngjitem tek nje krevat i zbrazet
Epo mire. Mjaft fola
E di qe ka mbaruar, e megjithate une kapem
Nuk di se ku te shkoj tjeter
Oh...
Oh Nene, ndjej dheun qe po bie mbi koken time
E shikon, deti kerkon te me marre
Thika kerkon te me caje
A mendon se mund te me ndihmosh?
Nuse e trishtuar e vellosur, te lumtur ji e lumtur
Dhender i pashem, jepi asaj hapesire
Dashnor i zhurmshem, i poshter, trajtoje mire
Edhe pse ajo ka nevoje per ty
Me shume se sa te do
Dhe une e di qe ka mbaruar, e megjithate kapem
Nuk di se ku tjeter te shkoj
Serish dhe serish dhe serish dhe serish
Une e di qe ka mbaruar
Madje as nuk ka filluar
Por ne zemren time ishte kaq e vertete
Ti madje edhe me fole, me the
Nese je kaq argetues
Atehere perse je vetem sonte?
Dhe nese je kaq i zgjuar
Perse je vetem sonte?
Dhe nese je kaq defryes
Perse je vetem sonte?
Dhe nese je kaq i pashem
Perse do te flesh vetem sonte?
Une e di...
Sepse edhe sonte eshte si cdo nate tjeter
Ja perse sonte je vetem
Me triumfet dhe me sharmin tend
Ndersa ata jane ne krahet e njeri-tjetrit
Eshte kaq e lehte te qeshesh
Eshte kaq e lehte te urresh
Duhet force qe te jesh i mire dhe i embel
Serish, serish, serish, serish
Dashuria eshte natyrale dhe reale
Por jo per ty, dashuria ime
Jo sonte, dashuria ime
Dashuria eshte natyrale dhe reale
Por jo per njerez si ty dhe si une, dashuria ime
Oh Nene, ndjej dheun qe po bie mbi koken time
Une e di qe ka mbaruar, The Smiths
Piktura, Tre studime per George Dyer, 1966, Francis Bacon
Perzgjodhi dhe perktheu - Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts