Dashuri falme Une jam brutale - Nga Alda Merini

Dashuri falme

Une jam brutale
Dhe une dua te te lyej me vaj
Une te ndjek
Dhe do te doja qe perpara teje te isha nje tapet
Une te dua
Dhe une mbledh ne veten time heshtjen
Por kam frike
Kam frike nga vetja
Nga ato zambake te tmerrshem
Dhe ajo balte qe rritet ne mendjen time
Nga Alda Merini
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Piktura, Vizita nga @alessandro_sicioldr

Comments

Popular Posts