Endrrat, Langston Hughes

Kapuni fort mbas endrrave

Sepse nese endrrat vdesin
Jeta eshte nje zog krahethyer
Kapuni fort pas endrrave
Sepse kur endrrat largohen
Jeta eshte nje fushe shterpe
E ngrire me debore
Endrrat, Langston Hughes
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts