Kur isha femije - Nga Alberto Claver

Kur isha femije

Deshiroja gjithmone qe te kisha krahe
Megjithese, ne fund
Me duhet te vendosja
Te vendosja per t’u hedhur
Te hidhesha ne zbrazetire
Te hidhesha pa friken e nxitimit
Nxitimi per te mesuar
Per te mesuar
Qe per nje cast
Edhe sikur vetem per nje cast
Se renia
Eshte gjeja me e afert me fluturimin
Nga Alberto Claver
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Imazhi nga @uptheantichrist

Comments

Popular Posts