Mos me vendosni ne krahe Te atyre qe ankohen - Nga Alda Merini

Mos me vendosni ne krahe

Te atyre qe ankohen
Qe nuk shohin kurre lart
Te atyre qe nuk thone kurre faleminderit
Te atyre qe nuk dine se si te shohin nje perendim dielli
Duke mbyllur syte
Une largohem
Une jam diku tjeter, une jam diku tjeter
Nga Alda Merini
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts