Sot kaperceva pragun e fatit tim - Nga Antonio Murciano

Sot kaperceva pragun e fatit tim

Ti je lakuriq, them une qe jam i veshur me zemerdeliresi
Eja
Po te prisja
Sot mengjesi po shpallte emrin tend ne te arte
Timin ne ngjyren e gjelber te detit
Te delire dhe te lashte
Te syve te tu
Nga Antonio Murciano

Comments

Popular Posts