Une jetoj ne shekullin e njezete, Richard Brautigan

Une jetoj ne shekullin e njezete

Dhe ti je e shtrire ketu krahe meje
Ti ishe e palumtur kur re te flije
Dhe une nuk mund te beja asgje per kete
U ndjeva i pashprese
Fytyra jote eshte aq e bukur saqe une nuk mund te rreshte se pershkruari ate
Dhe une nuk mund te bej asgje per te te bere te lumtur teksa ti fle
Une jetoj ne shekullin e njezete, Richard Brautigan
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts