Jam ulur ne kopesht - Nga Leopold Staff

Jam ulur ne kopesht

Cdo gje eshte perjetesisht e vjeter
Dielli, pemet, lulet
Vetem une jam i ri
Si mbesa ime
Si shume niperit e mi
Sepse ata jane nje turme
Ata qeshin me mua
Une bashkohen me ta
Nga Leopold Staff
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts