Poezia “Klloun ne hene” - Nga Dylan Thomas
Lotet e mi jane si levizja e qete

E petaleve nga ndonje trendafil magjik
Dhe e gjithe dhimbja ime rrjedh nga e cara
E qiejve dhe borave te pakujtuara
Mendoj, se nese do te prekja token
Ajo do te shkrumbohej
Ajo eshte kaq e trishtuar dhe e bukur
Kaq tmerresisht si nje enderr
Poezia “Klloun ne hene”
Nga Dylan Thomas
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Piktura, Pa titull, 1959, Joan Mitchell

Comments

Popular Posts