Poezia “Lind” - Nga Pablo Neruda

Ja ku jam mu ne buze

Aty ku nuk ka perse te thuhet asgje
Gjithcka perpihet nga
Koha dhe deti
Dhe hena qe noton pas
Me rrezet e saj te gjitha te argjendta dhe koha
Serish erresira do te thyhet
Nga perplasja e nje dallge
Dhe cdo dite ne ballkonin e detit
Krahet hapen
Zjarri lind
Dhe gjithcka eshte serish blu
Si mengjesi
Poezia “Lind”
Nga Pablo Neruda
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Fotografia nga @luarasi.suel

Comments

Popular Posts