Cdo nate kur jam vetem - Nga Joyce Mansour

Cdo nate kur jam vetem

Te tregoj per embelsine time
Dhe mbys nje lule
Zjarri vdes ngadale
I tkurrur nga trishtimi
Dhe ne pasqyre
Ku fle hija ime
Ekzistojne fluturat
Cdo nate kur jam vetem
Une lexoj te ardhmen
Ne syte e nje njeriu te vdekur
E perziej frymen time me
Gjakun e bufit
Dhe ne kulm
Zemra ime vrapon
Ne cmenduri
Nga Joyce Mansour
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Piktura, Dhia perendimore nga mjeshtri @helidonhaliti

Comments

Popular Posts