Dashuria ime me kthen si det i kripur, mesa duket - Nga Yehuda Amichai

Dashuria ime me kthen si det i kripur, mesa duket

Ne pika te embla te shiut te pare te vjeshtes
Vije tek ti ngadale duke rene
Merrme brenda
Nuk do te kete per ne nje engjell shelbimi
Sepse ne jemi se bashku
Secili prej nesh vetem
Nga Yehuda Amichai
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts