Me kot kerkoj nje jehone te gezimit tim - Nga Joyce Mansour

Me kot kerkoj nje jehone te gezimit tim

Ne nje vrime ku mendoja
Se do te gjeja zemren tende
E germova ate vrime ne qender
Te abanozit tend
Nje trup i fildishte
Me etje dhe gjak
Per te fshehur syzet e mia
Dhe per te shkarravitur friken time
Per te gjetur nese ka me te vetetete
Luleshtrydhe per dreke
Apo vetem sallam me gjak te zi
Nga Joyce Mansour
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Piktura, Qielli i shtepise prane nga mjeshtri @helidonhaliti

Comments

Popular Posts