Pa e vene re - Nga Joyce Mansour

Pa e vene re

Ti rreshqet
Drejt cmendurise se endrrave
Pa e vene re
Syte e tu
I mbyllen jetes
Qepallat e tua te medha
Mbyten ne oqeanin e bardhe
Goja jote
Rrezohet e hapur
Duke vjelle
Teprine e trurit tend te paankoruar
Te gjuhes tende te paralizuar
Dhoma
E gjithe dhoma
Tensionohet duke pritur
Se cfare shikon ti
Kur shikon gjera
Nga Joyce Mansour
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Piktura nga mjeshtri @helidonhaliti

Comments

Popular Posts