Une e di qe ti mendon se bota eshte madje e erret - Nga Andrea Gibson

Une e di qe ti mendon se bota eshte madje e erret

Per te enderruar me ngjyra
Por une kam pare lule te cerdhojne ne mesnate
Une kam pare balona te fluturojne ne qiejt gri
Dhe ato ishin shume te ngjashme me lindjen e diellit
Dhe ndonjehere, duhen krahet me te plagosur
Krahet me te thyer
Per te verejtur se sa i forte eshte flladi
Sa i cmuar fluturimi
Nga Andrea Gibson
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti
Piktura, Fragmente, Arka e Noes nga Gazmend Leka

Comments

Popular Posts