Zgjohu, vajze - Eleanor Ross Taylor

Zgjohu, vajze

Koka jote po kthehet ne jastek
Ne dhomen tjeter
Burri yt po shkruan nje leter
Pasqyra po pret qe te te rrembeje
Librat ne krahun tend
Ato enderrojne, ato vrasin, ato puthin
Tik-taku ka ngecur ne sfere
Ti je shume vone shume heret...
Eleanor Ross Taylor
Perzgjodhi dhe perktheu Enkeleda Suti

Comments

Popular Posts