Posts

Showing posts with the label ANNE SEXTON

Dashuria dhe kolla Nuk mund te fshihen - Anne Sexton

E gjitha kjo eshte nje metafore - Anne Sexton

Te duash nje njeri tjeter - Anne Sexton

Cdo njeri ne mua eshte nje zog Dhe te gjithe krahet e mi po rrahin. - Nga Anne Sexton

Duke vrare dashurine nga Anne Sexton

Djemtë dhe vajzat sonte janë një - NGA ANNE SEXTON

Syte tane jane te mbushur me rrefime te tmerrshme. - Nga Anne Sexton

Mesa duket nuk me pelqeu kurre pranvera per ate qe eshte; une e kam dashur ate gjithmone per ate qe mund te ishte. Ne koke. Ne zemren e zemrave. Eshte aftesia ime, mendoj, ta dashuroj dicka plotesisht vetem nese kam nje terheqje natyrale, kompulsive dhe irracionale ndaj saj. - Anne Sexton

Te lutem, kur te vi ne shtepi, mos harro “shpirtin” - Nga Anne Sexton