Posts

Showing posts with the label DUART

Ngasherimi - Nga Rafael Alberti

Poezia “Duke fluturuar brenda vete trupit tend” - Nga Margaret Atwood

Se dora qe shtrengoj eshte bere prej endrrash...

Kaq gje e dinim, ka vetem fragmente.

Clirohu, verbohu nga ekstaza...

Une nuk e di sesi Druret e palmes celen zemren time lakmitare

A ka nje bote me te bute dhe me te embel?

Fragmente nga poezia ‘Tierra del Fuego’

Vetmia e tij, e thurrur fort, E holle si nje pale pelhure hollandeze, po dridhet.

Dialogu, 1973 nga Rudolf Bonvie