Posts

Showing posts with the label JULIAN SCHNABEL

Te besh nje pikture eshte si t’i biesh saksofonit. Ti i bie notave dhe ato dalin jashte. - Nga Julian Schnabel

Une shoh piktura kudo. Une shoh gjera dhe ato me duken si piktura. - Nga Julian Schnabel

Kompulsioni im eshte te krijoje gjera. - Nga Julian Schnabel

Nuk mund te kesh nje ndeshje te mire me dema, pa nje dem te mire. - Nga Julian Schnabel

Ka nje vemendje shume te madhe tek marketingu. Ju lutem, a mund te flasim vetem per pikturen? - Nga Julian Schnabel

Ndonjehere femijet e mi mund te me tregojne se kane pare nje enderr, dhe ndoshta une do te bej disa piktura nga endrrat e tyre. Ja dicka e mire qe mund te merrni nga femijet tuaj. Ti vidhini endrrat e tyre.

#julianschnabel

#julianschnabel

#julianschnabel

#julianschnabel #fridakahlo

Pikturat nuk jane si interneti. Ato nuk jane si filmat. Ato nuk jane miqesore ndaj elektronikes. Duhet te shkoni t’i shihni. Duhet te qendroni perpara tyre. Kjo eshte ajo gjeja madheshtore rreth tyre. - Nga Julian Schnabel

Une enderroj rreth artit, dhe imazhet me vijne ne endrra. Shpresoj te jem ne kontakt me pavetedijen time. Pres telefonate cdo minute. - Nga Julian Schnabel

Nuk ka rendesi se cfare mendoj se jam, rendesi ka se cfare bej. - Nga Julian Schnabel

Per mua piktura eshte fryme. Me ate merrem gjate gjithe kohes. Une bej art cdo dite, qofte te pikturoj, te shkruaj apo te bej filma. - Nga Julian Schnabel

Kur arti eshte me te vertete i madh, ai eshte me te vertete i fuqishem, ai mund te te beje me te vertete dicka, te te beje te ndjehesh me i gjalle, dhe te te beje te ndjehesh me i lidhur me dicka. - Nga Julian Schnabel

Une mendoj se e bukura eshte nje ndjenje qe te ze pasi e ke perjetuar. Eshte menyra se si ndjehesh rreth saj qe eshte e bukur. - Nga Julian Schnabel